akademia lagom
córka
kobieta
relacje

Siła więzi matki z dzieckiem 25.03.2023

calendar 25.03.2023

Wydarzenie już się odbyło

Image for Siła więzi matki z dzieckiem 25.03.2023

„Za każdym małym dzieckiem, które wierzy w siebie, stoi rodzic, który uwierzył pierwszy.”

Matthew Jacobson

 

Tematem naszego ostatniego spotkania w ramach Akademii Lagom była „Siła więzi matki z dzieckiem„. Niewątpliwie to jedna z najważniejszych relacji w życiu każdej osoby. Jej wpływ na nasze życie jest niepodważalny. Znacząco wpływa na poczucie własnej wartości, atrakcyjności, bezpieczeństwo, budowanie związków z innymi ludźmi, karierę zawodową, a nawet nasz stosunek do jedzenia.

 

Relacja mamy z dzieckiem to jedna z najbardziej skomplikowanych, a jednocześnie najświętszych więzi. Jest złożona, bogata i piękna, choć czasami także bolesna.

Sposób w jaki odnosimy się do matki, wpływa na nasz stosunek do życia, ale też zawodu. Jak długo odtrącamy matkę, tak długo odpychamy od siebie swoje życie, pracę, a nawet zawód. I odwrotnie. Relacja z matką to więź, która daje siłę na całe życie. Tak jak matka daje Tobie coraz więcej i więcej, a Ty przyjmujesz to z miłością, tak samo Twoje życie i praca obdarowują Cię sukcesami w równym stopniu.

O tym jak ogromna moc drzemie w tej relacji rozmawialiśmy podczas spotkania, które odbyło się 25.03.2023 roku w Hotelu Mercure Poznań Centrum przy ulicy Roosevelta 20.

 

 

Joanna Karlik-Knocińska
mama i dziecko

Staraliśmy się pokazać jak wielki wpływ na życie każdego z nas wywarła matka. Świadomość tego faktu ma ogromną moc i może przynieść ukojenie i rzucić zupełnie nowe spojrzenie na tą relację.

 

Podczas tej edycji, były z nami:

Kamila Popadowska naturoterapeutka, która od ponad 15 lat prowadzi gabinet medycyny naturalnej. Na co dzień współpracuje z mamami i ich dziećmi, wykorzystując w swojej pracy terapie naturalne, wiedzę z tradycyjnej medycyny chińskiej oraz elementy techniki dotyku dla zdrowia Touch for Health.

Optymalnym czasem wg TCM na urodzenie dziecka jest wiek 28-30 lat. Dzieje się to dlatego, że ciało człowieka jest doskonałe w tym wieku, tj. ciała: fizyczne, eteryczne i astralne pozostają ze sobą w równowadze. W tym czasie umysł jest bardziej spokojny, a więc bardziej zdolny do troski o potomstwo.
Dla rozwoju dziecka bardzo ważna jest relacja pomiędzy rodzicami. Kiedy patrzymy na dziecko, widzimy rodziców. Gdy wibracje rodziców są łagodne dziecko będzie szczęśliwe, a przeciwieństwem tego stanu będzie dziecko chorujące.
W TCM teoria cyklu ,,Matka -Dziecko ‘’ odnosi się do teorii 5 Elementów we wszystkim co nas otacza, jak i w nas samych.
Każda mama to zwykła kobieta z krwi i kości. Ma zalety i wady. To od takiej kobiety płynie MOC.
Kamila Popadowska

 

Monika Łuczakpsycholożka i psychoterapeutka specjalizująca się w terapii indywidualnej osób dorosłych oraz terapii par. Nauczycielka Mindfulness i Compassionate Living, a także certyfikowany Provider TRE (Trauma Releasing Exercises).

 

Andrea Bnin-Bnińskadyplomowana Konsultantka Recall Healing/Totalnej Biologii, dziedziny, która zakłada, że źródło każdej choroby leży w psychice. Dzięki wiedzy zdobytej bezpośrednio od twórcy metody dr Gilberta Renauda oraz swoim doświadczeniom pomaga klientom uświadomić sobie jakie przyczyny stoją za ich konkretną sytuacją życiową.

 
Mama to jedna z najważniejszych osób w pierwszych etapach naszego życia. Od tego jaką mamy i mieliśmy relacje z mamą, zależy niesamowicie dużo rzeczy. Ona nie tylko uczy jak przyjmować, jak dawać, jak być kobietą (córki), jak traktować kobiety (synów), ale przede wszystkim, jak kochać i pozwolić sobie być kochanym/ą.
Twoja relacja z mamą ma wpływ na Twoje związki, Twoje zdrowie, Twój status, Twoją tożsamość, Twój sposób wyrażanie siebie, i wiele innych aspektów Twojego życia.
Siła więzi matki z dzieckiem to olbrzymia moc, która jest w nas, niezależnie od tego jaka historia stoi za nami. Zrozumienie wszystkich uwarunkowań z tej relacji, pozwala w życiu na zmiany, o których często nawet nie mieliśmy perspektywy i odwagi marzyć.
Andrea Bnin-Bnińska

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w naszym wydarzeniu. Do zobaczenia na kolejnym spotkaniu.

 

Partnerzy:

Gehwol

Agics

pARTs jewelry

 

Patronat medialny:

„Sukces po poznańsku”

calendar 25.03.2023

Wydarzenie już się odbyło

Zaobserwuj nas

Bądź na bieżąco z wydarzeniami, które organizuję. Zapraszam wszystkich serdecznie w tę niezwykłą podróż.