Autonomia wieku średniego 27.04.2023

Image for Autonomia wieku średniego 27.04.2023

Autonomia wieku średniego u mężczyzn – czym właściwie jest i czy jest się czego bać? Na te i wiele innych pytań szukaliśmy odpowiedzi podczas naszego ostatniego spotkania z Miłoszem Brzezińskim.

Każdy w  życiu doświadcza kilka przełomowych momentów, dochodzi do rozstaju dróg i musi wybrać, w którą stronę dalej pójść. Te rozstaje to życiowe kryzysy. Sposób, w jaki sobie z nimi poradzimy, będzie kształtował naszą dalszą podróż. Przełom połowy życia, choć często frustrujący, wprowadzający dezorientację, bezsilność i złość, to jednak czas fascynujący. Niesie ze sobą poczucie wolności, autonomię, twórczą siłę, doświadczenie bycia na swoim miejscu, mówienia własnym głosem, znalezienia swojej drogi.

W wieku autonomii mężczyzna czuje się spełniony w zakresie pewnego planu kulturowego i ma czas, aby robić to, co chce. Każdy chciałby robić to, co sprawia mu radość oraz spełniać marzenia. Ale co dzieje się, gdy mężczyzna zaczyna się tak zachowywać? Co w sytuacji, gdy kupi wymarzony samochód i nagle okazuje się, że wcale nie chodziło o ten samochód? Społecznie mile widziane jest, aby człowiek robił to, co lubi, ale czy faktycznie mu wypada?

Dlaczego autonomia? Może to lepsze określenie, niż kryzys? Bo po pierwsze często kończy się większą autonomią. Kończy się większym sensem, radością i wolnością, choć to ostatnie nie jest osiągane wprost. Sęk w tym, że zaczyna się zawsze jakoś niezbornie. Jak to kryzysy. Jak sobie drogę uprościć, a na pewno nie przyhamować ukradkiem? Pytania godne refleksji i te zadawania sobie niegodne? 

Miłosz Brzeziński

Tym razem naszych gości zaprosiliśmy do salonu Volvo Firma Karlik Franowo. Wystąpienie Miłosza spotkało się z zaciekawieniem uczestników, jak zwykle było niezwykle inspirująco.  A przy fice jeszce długo po spotkaniu trwały rozmowy w męskich plemionach, o których traktowaliśmy podczas wykładu.

Partnerzy spotkania

mleasing

Patronat Medialny

Sukces po poznańsku

Zaobserwuj nas

Bądź na bieżąco z wydarzeniami, które organizuję. Zapraszam wszystkich serdecznie w tę niezwykłą podróż.